• 697-864-564

Jak się uczyć? (dla uczniów)

1.

Uzbrójcie się w cierpliwość. Bądźcie przygotowani, że nie uda się za pierwszym razem dostać do finału. Statystyki poprzednich edycji zamieszczone w Historii Maturusa uczą, iż trzeba zapłacić surowe frycowe. Kto wykaże się wytrwałością i będzie co roku brał udział w Konkursie, od szkoły podstawowej do końca szkoły średniej, ten dzięki powtórkom utrwali erudycję w pamięci długotrwałej i zapewni sobie wspaniały kapitał solidnego wykształcenia na całe życie. 

2.

Noście ze sobą Kanon codziennie. Nauczyciel zwykle nie rozpoczyna lekcji natychmiast po dzwonku. Musi sprawdzić obecność, przygotować materiały, przepytać jednego lub dwóch uczniów, wykonać rozmaite inne czynności logistyczne. To zajmuje około 7 minut, które uczniowie przeważnie marnują. A gdyby tak regularnie wykorzystywać ten czas na powtórki? Pomyślcie jak często tracone są lekcje, na których inny nauczyciel ma zastępstwo. Niełatwo skupić się na nauce, gdy reszta klasy rozmawia, ale to możliwe. Każda godzina nauki w szkole, to zaoszczędzona godzina czasu wolnego po lekcjach, którą będziecie mogli przeznaczyć na to, co najbardziej lubicie. 

3.

Krótkie, ale regularne utrwalanie zebranej tam wiedzy jest skuteczniejsze niż siedzenie kilka godzin pod rząd. Jest o co walczyć, gdyż nagrodą za regularny udział w Maturusie będą nie tylko dyplomy, ale przede wszystkim imponująca wiedza z każdy przedmiotu, istotnie zwiększająca szanse na dobry wynik egzaminu ósmoklasisty oraz matury.

4.

Mnóstwo uczniów notorycznie przychodzi do szkoły zaspana. Nie odczuwają tego, gdyż młode organizmy mają jeszcze mnóstwo siły, ale choć ani młodzież ani otoczenie nie widzi tego przemęczenia, to umysłu się nie da oszukać. On po każdej nieprzespanej nocy naprawdę pracuje tylko na pół gwizdka.

5.

Wielu uczniów ogląda w Internecie jak mistrzowie w różnych grach pokazują swoje umiejętności, uczą jak przechodzić kolejne stopnie, poziomy, przeszkody. Są też filmy uczące, jak szybciej się uczyć. Pokazywane są różne techniki, sztuczki, warunki. Można też się skusić na opanowanie metody szybkiego czytania. Oto kilka przykładów: